شرکت های هوایی در هرات

هرات دارای دو میدان هوایی است که در جنوب هرات، در ولسوالی‌های گذره و شیندند واقع شدند.

میدان هوایی ملکی هرات برای پروازهای غیر نظامی و میدان هوایی شیندند برای پروازهای نظامی در نظر گرفته شده است.

میدان هوایی هرات در فاصله ۱۳ کیلومتری جنوب شهر هرات در ولسوالی گذره موقعیت دارد. این میدان هوایی  یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین میادین هوایی افغانستان است که در سالهای اخیر با ایجاد ترمینال جدید و مدرن و مجهز به سیستمهای امنیتی تبدیل به شلوغترین فرودگاه غرب افغانستان شده است. روزانه چندین پرواز داخلی از هرات به کابل، قندهار، مزار و نیمروز و در هر هفته یک پرواز خارجی از هرات به شهر مشهد ایران از همین میدان هوایی صورت می‌گیرد. همچنین پروازهای متعلق به موسسات کمک رسانی و نظامیان خارجی در این میدان هوایی روزانه به بیش از سی پرواز می‌رسد.

میدان هوایی شیندند پس از میدان هوایی بگرام دومین میدان هوایی بزرگ نظامی کشور است.

شرکت هوایی آریانا:

شرکت هوایی آریانا (دآریانا افغان هوائی شرکت) بزرگترین و قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی افغانستان است که دفتر اصلی آن در کابل و مرکز فعالیتش فرودگاه بین‌المللی کابل است. این شرکت تماماً دولتی است. این شرکت همه روزه از کابل به هرات و بالعکس  پرواز های متعدد داشته و مسافرین زیادی را جا به جا می نماید.

نتیجه تصویری برای شرکت های هوایی افغانستان

کام ایر:

کام ایر (Kam Air)  اولین شرکت هواپی خصوصی کشور است.

این شرکت، با سرمایه ابتدایی سه میلیون دلار، در تاریخ ۳۱ (آگوست) سال ۲۰۰۳ میلادی در شهر کابل افغانستان تأسیس شد و در تاریخ هشت نوامبر همان سال، نخستین پرواز خود را از کابل به مقصد شهر هرات آغاز کرد.

نتیجه تصویری برای شرکت های هوایی افغانستان

کام ایر، کار خود را در ابتدا با دو طیاره ی بوئینگ ۷۲۷ آغاز کرد و در همان اوایل تأسیس، به گفته مسئولان شرکت، عضویت سازمان بین‌المللی هوانوردی »یاتا« را به دست آورد.

صافی:

تصویر مرتبط

خطوط هوایی صافی (Safi Airways Co.  (یک شرکت هواپی بین‌المللی افغانی می باشد که در سال ۱۳۸۴ خورشیدی به دست آقای عبدالقدوس صافی، یک تاجر هراتی تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت هواپی خصوصی در شهر نو، کابل افغانستان، و دفتر اجرایی آن نیز در منطقه دیرا در شهر دبی امارات متحده عربی قرار دارد. به عنوان نخستین شرکت هواپیمایی خصوصی در تاریخ هوانوردی افغانستان، خطوط هوایی صافی با قواعد سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ICAO) برای خطوط هواپیمایی دوباره برنامه ریزی شده است، در بازرسی انجام شده توسط بازرسان سازمان بین‌المللی غیرنظامی در تمام خطوط هوایی افغانستان، خطوط هوایی صافی به عنوان نخستین شرکت هوایی کشور مجوز عضویت در سازمان ایکائو را بدست آورد.

نتیجه تصویری برای شرکت های هوایی افغانستان

درباره admin

مطلب پیشنهادی

شرکت هوایی باختر ( آریانا )- هرات

شرکت هوایی باختر ( آریانا) آمر نمایندگی شرکت : “سیدعبدالواسع اسحاق”  تاریخچه شروع پرواز های هوایی …

یک نظر

  1. سلام
    خسته نباشید
    من بلیط هرات به کابل میخواستم چطور میتوانم تهیه کنم
    خودم در مشهد ایران زندگی میکنم . برای سوم جولای بلیط میخواهم لطفا تلفن یا ایمیل یکی از دفاتر فروش بلیط هرات به کابل را برایم ارسال کنید کام ایر – آریانا – صافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.