خانه / حوادث / رویدادهای اجتماعی / کارمندان و ماموران شاروالی هرات را دریابید

کارمندان و ماموران شاروالی هرات را دریابید


در واپسین ایام باقی‌مانده ازسال مالی ۱۳۹۸ ، صد ها کارمند و کارگران شاروالی هرات با ابراز نگرانی از بی توجهی مقامات مسئول نسبت به خود، خواستار دریافت حق الزحمه اضافه کاری شان شدند که تاکنون پرداخت نگردیده است.
گویا سرنوشت این طبقه از کارکنان خدمات ملکی همچنان در هاله‌ای از ابهام است و هیچ کسی مسئول به رسیدگی مشکلات شان نیست. این کارمندان و کارگران بر خلاف سایر ادارات دولتی، معاش کافی و مناسبی هم ندارند و شرایط زندگی اکثریت آنها هر روز وخیم‌تر می‌شود. زیرا چگونه می توان با معاش کمتر از پنج هزار افغانی در ماه آنهم برای هشت ساعت کاری در هر روز زندگی کرد؟
متاسفانه هیچ یک از شاروالان هرات طی این سال ها از محمد سلیم تره کی گرفته تا به سید عبدالوحید قتالی و طاهری و اکنون هم غلام حضرت مشفق، به افزایش حقوق کارمندان و کارکنان شاروالی توجه نکردند و صرفاً به فعالیت های تبلیغاتی و بعضاً عوام فریبانه مصروف بوده اند .
به یقین اگرچه صحبتی از اعتصاب این پرسونل زحمت کش و فداکار این شهر و دیار در میان نیست، اما پر واضح است که این کارمندان و کارکنان، خواسته های قانونی از شاروالی، مقام ولایت هرات و اداره ارگان های محل کشور دارند که باید به آنها توجه جدی صورت گیرد.
۱- طرح افزایش حقوق کارمندان شاروالی هرات با هدف بهبود وضعیت زندگی ایشان که متاسفانه طی سالیان طولانی همچنان خاموش مانده ، هرچه سریعتر می باید روی دست گرفته شود. زیرا بخش بزرگی از این کارمندان از معاش کافی بی‌بهره‌اند و با وجود اینکه کار صادقانه می کنند، از امتیازات قانونی و حق الزحمه اضافه کاری محروم هستند.
۲- مصئونیت شغلی و تامین امنیت کارکنان خدمات ملکی دولتی بویژه ماموران شاروالی بر عهده منسوبین امنیتی است که می باید توجه اعظمی به این مهم صورت گیرد.
۳- نشست های اعتراضی کارمندان شاروالی هرات هم جهت پرداخت حق الزحمه اضافه کاری شان تا کنون بی نتیجه مانده است که امیدواریم طی روز های باقی مانده از این سال مالی، حق و حقوق این عزیزان بر آورده گردد.
در حاتمه باید عنوان داشت که با بی توجهی به وضعیت معیشتی کارکنان خدماتی، هیچگاه توقع از میان رفتن فساد را نداشته باشید.

درباره admin

مطلب پیشنهادی

چاپ هزاران اوراق معلوماتی در رابطه به وقایع مرض کرونا از سوی مطابع خصوصی

توزیع ۳۲۰ هزار برگه معلوماتی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در هرات همزمان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.