خانه / ادبیات / رویدادهای ادبی / طنز- خبر عاجل: ناکجا آباد به تصرف لشکریان معتاد در آمد

طنز- خبر عاجل: ناکجا آباد به تصرف لشکریان معتاد در آمد

نوشته : ن. ک

نیروهای وفادار به نائب الحکومه  بر فراز بام ساختمانهای دارالحکومه  و نظمیه شهر سنگر گرفتند و با دوربین های شب نما، به جوالان لشکریان معتاد در سطح شهر پرداختند.
نیروهای معتاد متقابلاً با پودر های سفیدی که دود های سمی ایجاد می کند و با آتش سنگین صرفه، مواضع اعتباری و شان و شوکت شهر باستانی را در هم کوبیدند.

حمله به جانب شهر و بعد از آن به دارالحکومه و سایر تاسیسات دولتی زمانی آغاز شد که نیروهای معتاد پس از تجمع پر سر و صدا و چندین ساله در شهرک رهایشی معتادین واقع در ساحه کمر کلاغ،  به قصد تصرف مواضع بیشتر به سوی قلب شهر در حرکت شدند و بدور از مواجه شدن با اندک مقاومتی، دها کیلومتر پیش تاختند.
در این شبیخون، شکوه و عظمت گذشته این شهر و دیار زیر دود های سمی زر سفید گرفته شده و به کلی محو شده است و سبزه های داخل بلوار های سطح شهر نیز خشکیده اند.
آرومک به نقل قول از گپ زن لشکریان معتاد، گفت: سربازان خمار آلود اکنون بعد از تصرف نواحی مختلف شهری، به یک کیلومتری دارالحکومه  رسیده اند و صف آرایی شان از چندی بدین سو در ناحیه چوک سینما شکل گرفته است.
گفتنیست، دارالحکومه تا چوک سینما، یک کیلومتر بیشتر فاصله ندارد.
عکس های فیسبوکی خبرنگاران صفحات مجازی نیز نشان می دهد که چندین اداره دولتی ، یک هوتل و یک آبده تاریخی آن ساحه نیز به اشغال معتادان در آمده است.
در همین حال سخنگوی دارالحکومه هم دیروز تهدید کرد که نیروهای دارالحکومه برای مقابله با نیرو های خود سر معتاد، از عملیات به گفته او جسورانه بهره خواهند گرفت و به اطفائیه دستور داده خواهد شد که نیرو های مهاجم را زیر آماج فشار آب تانکر های ضد حریق خویش قرار دهند.
در پی سقوط جاده های شهر به دست معتادین، این نیروها در یک شبیخون سریع به زباله دانی های سطح شهر، به جمع آوری غنایم و سرقت های کوچک خیابانی مشغول شدند. خمار بی خیال، از گپ زنان ارتش معتادین اعلام کرد: « هدف این شبیخون که با نام « زر سفید » انجام گرفته، اعلام موجودیت کتله عظیم معتادین و فشار بیشتر بر دارالحکومه برای بدست آوردن حقوق شان بوده  و همچنان حضور گسترده شانرا در داخل شهر آشکار بسازند.»

نتیجه تصویری برای معتادین در شهر هرات

عکس های فیسبوکی نیز عده زیادی از شهروندان را نشان می دهد که در طول خیابان‌های مملو از معتادین، بی تفاوت تر از گذشته به رفت و آمد مشغول اند.
خرده فروش سر بازار از مدافعان پشت جبهه معتادان می گوید: در این شبیخون بیشتر از پیاده نظام معتادین کار گرفته شده و آنان با فیر صد ها کیلو گرام زر سفید، به آلوده کردن شهر پراختند.
نائب الحکومه همچنان تهدید کرده است، در صورتی که سربازان معتاد چند متری از اطراف دارالحکومه عقب نشینی نکنند، از دارالخلافه خواهد خواست تا معتادین مجرم را برای چند صباحی به زندان اندازد. از جانب دیگر زندان بان ناکجاآباد با صدور بیانیه ای ضمن رد سخنان نائب الحکومه، گفته است، این زندان در حال حاضر چندین برابر از ظرفیت موجود محبوس دارد و حاضر به پذیرش هیچ فرد معتادی نیست. وی همچنان یاد آور شده است که در آینده های نزدیک خرده فروشان چند کیلو گرامی مواد مخدر نیز مشمول فرمان عفو دارالخلافه قرار خواهند گرفت و جای بیشتر برای حبس شاکیان مشاجره های خانواده گی و مضنونین به ارتکاب فساد اداری از صد تا دو هزار افغانی خالی خواهد شد.
در همین حال خورده فروشان مواد مخدر هم در اطلاعیه ای تهدید آمیز خواستار مصئونیت شغلی خویش شدند واعلام کردند، از این به بعد حاضر نیستند، هیچ گونه باج و رشوه ای را به سربازان داروغه بپردازند.
از سوی دیگر نیروهای بین المللی در وبسایت رسمی شان نوشتند: در قبال هر گونه درگیری های داخلی در ناکجاآباد که منافع شان را تهدید نکند، بی طرف خواهند بود.

همین اکنون نیز خبر رسید که لشکریان معتاد در میانه شهراند و با استفاده از کانال های فاضلاب و کمین در پشت درختان بلوار های سطح شهر، به پیشروی های خود به سوی دارالحکومه کماکان ادامه می دهند. همزمان مقامات دارالحمومه و عده ی زیادی از شهروندان امروز نیز هدفهای مصلحتی خویش را دنبال نموده و به تبریکی ایام عید و خود شیرینی در قبال کلید دار جدید بلدیه پرداختند  تا به زعم خویش از ناکجاآباد دفاع کنند.

درباره admin

مطلب پیشنهادی

محمد اعظم رهنورد زریاب، نویسنده و داستان نویس مطرح کشور درگذشت

رهنورد زریاب، نوسینده و داستان‌نویس مشهور کشور، در سن ۷۶ سالگی در شفاخانه چهارصد بستر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.