خانه / حوادث / رویدادهای اجتماعی / شنبه یازدهم جوزا، تدریس در مکاتب هرات روند عادی به خود خواهد گرفت

شنبه یازدهم جوزا، تدریس در مکاتب هرات روند عادی به خود خواهد گرفت

نتیجه تصویری برای اعتصاب معلمین هرات

رئیس معارف هرات با نشر خبرنامه ی گفته است، که پس از دیدار با هیئت اعزامی مرکز از جمله رئیس کمسیون امور فرهنگی، دینی، معارف و تحصیلات عالی مشرانو جرگه که به هدف بررسی خواسته های معلمان به هرات آمده اند، توافق شده است تا روند عادی تدریس از روز شنبه جریان داشته باشد.

روح الله ازهد در این خبر نامه داد خواهی در چهارچوب قانون را حق انکار ناپذیر همه شهروندان کشور دانسته و گفته است، که خواسته های معلمان معترض را به طور مشروح با هیئت مشرانو جرگه در میان گذاشته است.

به نقل از خبر نامه عبدالطیف نهضت یار، رئیس کمسیون امور فرهنگی، دینی، معارف و تحصیلات عالی مشرانو جرگه، نیز بر انتقال خواسته های به حق معلمان به مقامات بلند رتبه دولتی بر تلاش دوامدار برای احقاق حقوق معلمان تاکید نموده و نماینده گی، نظارت و قانونگزاری را از جمله وظایف، صلاحیت ها، و مسئولیت های مشرانو جرگه دانسته است.

هیئت مذکور خواهان شروع دوباره روند تدریس در مکاتب گردیده و از آموزگاران خواسته است، الی محقق شدن خواسته های شان به روند عادی تدریس برگشته اجازه ندهند، تا فرزندان مردم از آموزش محروم بمانند.

رئیس هیئت اعزامی مرکز گفته است، که نتیجه ی بررسی های شان را هفته آینده در جلسه عمومی مشرانو جرگه با حضور وزیر معارف به بحث خواهند گذاشت.

این در حالیست، که کمیته دادخواهی معلمان هرات، این موضوع را رد نموده، میگویند: تا زمانیکه به خواسته های شان رسیده گی نشود، دست از اعتصاب نخواهند کشید.

از حدود دو هفته بدین سو معلمان مکاتب دولتی، بنا به آنچه پائین بودن معاشات شان عنوان میکنند، دست به اعتصاب درسی زده و خواهان افزایش معاشات شان هستند.

درباره admin

مطلب پیشنهادی

چاپ هزاران اوراق معلوماتی در رابطه به وقایع مرض کرونا از سوی مطابع خصوصی

توزیع ۳۲۰ هزار برگه معلوماتی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در هرات همزمان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.