خانه / فرهنگ / رویدادهای فرهنگی / غاصبین زمین، رحمی به ساحات گازرگاه شریف نمی کنند

غاصبین زمین، رحمی به ساحات گازرگاه شریف نمی کنند

تصویر مرتبط

بسیاری از زمین های دولتی در ولایت هرات توسط زمین خواران غصب شده و تبدیل به زمین های احاطه شده، باغات و مناطق و منازل مسکونی شده است . زمین خواری مشکل عمده در کشور و به ویژه ولایت هرات می باشد که توسط افراد و اشخاص زورمند و چه بسا از سوی برخی از مسئولان دولتی انجام می شود. این موضوع به حدی شدید است که نهاد های دولتی چه در مرکز و چه در داخل این ولایت  نیز بسیاری از اراضی دولتی را بین بعضی نهادها و موسسات ملی و بین المللی تقسیم نموده اند. مثال بارز آن را می توان در تره که تقسیم اراضی مشرف به زیارت خواجه عبدالله انصاری یاد آور شد.

امروزه بسیاری از اراضی پهن دشت گازرگاه به نمره های احاطه شده کلان مبدل شده و در قسمت هایی از حاشیه جاده نیز، تپه هایی از سنگ های کنده شده از دل کوه ها به مشاهده می رسد که به بهانه فروش جابجا شده و چه بسا اینکه همین تپه های سنگی در سال های بعد، وسیله ای برای احاطه اراضی باقی مانده در حاشیه جاده گارزگاه خواهد بود.

باید گفت، ساحات گازرگاه، امروزش با چندسال پیش تفاوت‌های بسیار دارد. زمانی آنجا  دشت های وسیعی بود که زیارت خواجه عبدالله انصاری از هر سو به مشاهده می رسید ، اما امروز دیگر اینگونه نیست، در هرگوشه و کنار، دیوار های بلند احاطه وی قد افراشته اند. و بسیاری صرفاً به نیت غصب برآمده اند.

دیروز اگر همه عشق ساکنان این سرزمین  پیاده روی در دل صحرای گارزگاه بود، امروز دیگر صحرایی نیست و چشم تا کار می‌کند، دیوار ها را می‌بینید و زمین‌های تقسیم شده همواری که پشت حصارها پنهان مانده اند .

بلی! قصه ما قصه پرغصه‌ای است، اما گوشی برای شنیدن نیست. دیگر هیچ کس حتی آنها که باید حافظ بیت المال باشند، گوش شنوایی ندارند.

 

درباره admin

مطلب پیشنهادی

جلیل از روز مادر در اداره اطلاعات و فرهنگ هرات

“مادر” واژه مقدسی که تقدس آن به همه بشریت ثابت شده است، اما با آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.