خانه / در باره ما / رونمایی کتب / کتاب « صد شاعر معاصر هرات » رونمایی شد

کتاب « صد شاعر معاصر هرات » رونمایی شد

No automatic alt text available.

یکی از آثار ارزشمندی که طی روز های اخیر در هرات  رونمایی شد، اثر استاد ولی شاه بهره به اسم « صد شاعر معاصر هرات» با موضوع پرداختن به زندگینامه و سبک شعری شعرایی که در قید حیان اند، می باشد.
مراسم رونمایی از اثر تحقیقی- پژوهشی که به شکل زیبا اقبال چاپ یافته است، روز چهار شنبه ۱۱ ماه میزان ۱۳۹۷، بخاطر گرامیداشت از شخصیت عرفانی خواجه عبدالله انصاری در سالون همایش های هوتل ارگ برگزار شد.

Image may contain: 24 people, including Sayed Yahya Hazin Herawi and Nasruddin Saljuqi, people sitting
کتاب « صد شاعر معاصر هرات» با حضور والی و جمع کثیری از فرهنگیان ، شعرا و نویسندگان این شهر و دیار رونمایی  گردید و این اثر، حاصل تلاش چهار ماهه آقای بهره برای گرد آوری زندگی نامه و نمونه های شعری صد شاعر جوان و پیشکسوت هراتی است.
این اثر که معرفی نامه جمع کثیری از صاحبان فکر و اندیشه  هراتی می باشد، توسط بنیاد خیریه احمد شاه فقیری اقبال چاپ یافته است.
استفاده از رنگ فیروزه ای با طرحی ظریف از مینیاتور کاری مکتب هنری هرات در روی جلد این کتاب، زیبایی خاص و منحصر به فردی به آن بخشیده است.
استاد ولی شاه بهره  که فعالیت های فرهنگی و ادبی او  در زمینه های تحقیق و پژوهش، نقد ادبی، تولید برنامه های عرفانی و آموزشی، برگزاری نمایشگاه ها، اشتراک در سیمیناری های ملی و بین المللی… بیشمار اند، در حوزه تاریخ و هرات شناسی نیز کار های ارزشمندی از خود به یادگار گذاشته است.

Image may contain: 2 people, people smiling
چنانچه از این نویسنده کتاب دیگری به نام «هرات، نگین خراسان» در اواخر دهه هشتاد خورشیدی به نشر رسیده است که در آن به موضوعات تاریخی هرات باستان اشاره شده است.
« هرات، نگین خراسان » اثری دو زبانه به انگلیسی و فارسی دری در ۲۱۵ صفحه همراه با عکسهای رنگی از بناهای تاریخی بی نظیر هرات است که از سوی انتشارات احراری-هرات در هنگامی که آقای بهره سمت ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات را بر عهده داشت، به زیور چاپ آراسته شد.
هرات نگین خراسان را می توان یکی از راهنماهای گردشگران و مرجعی مناسب برای آشنایی با بناهای تاریخی هرات بطور مختصر و مفید دانست. نویسنده در این کتاب پس از نگاهی به تاریخ هرات باستان، به معرفی بناهای تاریخی همچون مجموعه بناهای گازرگاه شریف، مدرسه سلطان حسین بایقرا، مجموعه منارات مصلی هرات، مسجد جامع بزرگ هرات، حوض ملک، عمارت نمکدان، مسجد جامع پایحصار، حوض تاریخی چهارسوق، تخت صفر، قلعه اختیارالدین یا ارگ هرات، خانه زرنگار، سنگ هفت قلم، کهندژ یا مصرخ، پل مالان، مدرسه میر علیشیر نوایی و … پرداخته است.
اما اثر جدید استاد ولی شاه بهره  که به خاطر ارج گذاری به تلاش های خستگی ناپذیر شهرای معاصر این شهر و دیار برای پاسداری از فرهنگ و ادب این سرزمین صورت گرفته است، در ۲۲۰ صفحه، با جلدی به رنگ فیروزه ای و با تشویق معنوی فرهنگدوستان و حمایت های مالی الحاج احمد شاه فقیری، رئیس بنیاد خیریه فقیری انتشار یافته است که مورد تقدیر کلیه اشتراک کنندگان در محفل قرار گرفت.
گفتنی است در پایان این مراسم رونمایی، یک جلد از این اثر نفیس به رسم یادبود به تمامی اشتراک کنندگان، اهداء شد.

درباره admin

مطلب پیشنهادی

سرنوشت خوش آیند « عقب نشینی به باغ های انار »

« عقب نشینی به باغ های انار » مجموعه تازه وحید بکتاش از سوی انتشارات …

2 نظرات

  1. سیدسلیمان حبیب زاده شاعر جوان وپرتلاش محصل حقوق وعلوم سیاسی کسیکه از طفولیت نبوق فکری درآن هویدا بود یکی از جمله شعرای این کتاب میباشد که به معرفی گرفته شده است وی دریک خانواده علم دوست وعلم پرورد متولد شده وتمام اوقات زندگی خویش را تااکنون درتحصیل وتحقیق وخدمت به کشور سپری نموده است که خوشبختانه ازطریق این کتاب به جامعه فرهنگی وادبی فارس معرفی گردید وی کسی است که هیچ وقت درمقابل سختی های که دراین کشور رونمااست سرتسلیم فرود نیاورده بازندگی مبارزه نموده وخوشبختانه درهمه امور زندگی موفق بوده مصدرخدمت به جامعه گردیده است .

    • بدون شک سید سلیمان حبیب زاده از جمله غنایم استند و وب سایت دوربین در اولین فرصت به مصاحبه با ایشان خواهد پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.